top of page

RESTAURACJA RZYMSKIE WAKACJE

Rzymskie Wakacje Anna Grzesik (16).jpg

Wnętrze tej włoskiej restauracji powstało w wyjątkowym budynku o ciekawej historii, niegdyś stanowiło mieszkanie rabina. W końcu pomieściło w swoich wnętrzach wspomnienia słonecznych Włoch. Dlatego też całość zawiera zachowane elementy oryginalne (takie jak sklepienie z cegieł), uzupełnione o nową kreacją przestrzeni.

Rzymskie Wakacje Anna Grzesik (7).jpg

Od wejścia, nowa część budynku wita gości swoim otwartym planem i wysokimi sufitami z jesionowych desek, by wprowadzić nas, poprzez niskie sklepienia, w bardziej intymną strefę lokalu.


Chociaż wnętrze składa się z dwóch części, nowej i starej, to jednak całe jest nacechowane stylem lat 60'tych. Przejawia się to przede wszystkim w oryginalnych meblach z tych lat, oraz stylizowanym siedzisku ciągnącym się przez całą zabytkową część, nawiązującym do włoskich trattorii. Motyw mozaiki, tak często stosowanej w przeszłości, począwszy od starożytności i bardzo popularnej w latach 60’tych, został wpleciony w kompozycję wnętrza tak mocno, że wydaje się, jak gdyby tam była od wielu lat, płynnie łącząc obie przestrzenie.

Filozofia autentycznej włoskiej kuchni, przelała się na całą przestrzeń, każdy jej element jest wykonany z najwyższej klasy materiałów, trwałych i ponadczasowych, a naturalna kolorystyka, zrównoważona bielą ścian, jest nienachalnym tłem dla tego co najważniejsze, czyli kuchni.

Rzymskie Wakacje Anna Grzesik (17).jpg
Rzymskie Wakacje Anna Grzesik (23).jpg
Rzymskie Wakacje Anna Grzesik (14).jpg

 

projekt: Anna Grzesik

fotografie: Bartosz Paliga

Rzymskie Wakacje Anna Grzesik (15).jpg
bottom of page